Yeşilçam Filmlerini İzleyebileceğiniz YouTube Kanalları

İçinde bulunduğumuz karantina günlerinde evden çıkmamaya, ne kadar dizi varsa da son sürat bitirmeye gayret ediyoruz. İşte tam da bu günlerde Yeşilçam filmleri imdadımıza yetişiyor. Bazı film şirketlerinin YouTube kanalları üzerinden Yeşilçam filmlerine de ulaşılabiliyor.

Yeşilçam filmlerini ortaya koymuş, adından söz ettiren filmlerin yapımcılığını üstlenmiş, ülke sinemasının temel taşlarını oluşturan yapım şirketlerini sizler için listeledik. Hatta her şirketten ön plana çıkan bir filmi de yazımızda sizlerle paylaştık. Hepinize keyifli okumalar, iyi seyirler!

1 Arzu Film

Yeşilçam denilince neredeyse ilk akla gelen yönetmenlerden olan Ertem Eğilmez’in kurduğu Arzu Film; Hababam Sınıfı, Köyden İndim Şehire, Arabesk, Tosun Paşa, Neşeli Günler, Ah Nerede, Şekerpare ve daha adını sayamadığımız birçok yapımın yapımcılığını üstlenmiştir. Kartal Tibet ve Ertem Eğilmez imzalı pek çok proje ortaya koymuş olan yapım şirketi; kendilerini Türk izleyicileri için dönemin Warner Bros’u olarak tanımlamışlardır. Haksız da sayılmazlar!

2 Fanatik Klasik Film

2015 yılında dijital yayın platformu olarak yayın hayatına başlayan Fanatik Film, yerli ve yabancı dizi, film ve çizgi filmleri yüksek çözünürlükte Youtube kanalı ve web portalı aracılığıyla izleyicilerine sunmaktadır. Sadece Turist Ömer serisi bile bu günlerde kanaldan çıkmamak için büyük sebep!

3 Gülgen Film

Burada tavsiye edilecek bir YouTube kanalı vardı, onu da ben tavsiye ettim! gibi bir yazıyla bu kanalı tavsiye etmeseydik aklımız kalırdı. 1972 yılında Melih Gülgen tarafından kurulan Gülgen Film; İtalya, İran, Almanya ve Bulgaristan gibi ülkelerde pek çok projeye imza atmıştır. Şirket, Cüneyt Arkın ve Kadir İnanır filmleri ile ön plana çıkmıştır.

4 Murat Film

Şirket; Malkoçoğlu serisini karikatürden sinemaya uyarlayan, Atıf Yılmaz gibi unutulmaz yönetmenlerle ortak projelerde de yer almış olan Süreyya Duru tarafından kurulmuştur. Şoför Nebahat ve Cüneyt Arkın filmlerinin ağırlıklı olduğu kanal, efsanevi hikayelerin filmlerini izlemek isteyenler için birebir.

5 Erman Film

ZekiMetin filmlerinden Hülya Koçyiğit filmlerine, Ediz Hun filmlerinden Cüneyt Arkın filmlerine kadar pek çok filmi bu kanalda bulabilirsiniz. 1946 yılında Hürrem Erman tarafından kurulan Erman Film, özellikle Zeki ve Metin ikilisinin Ertem Eğilmez dönemi sonra çektikleri filmlere yapımcılık yapmıştır. Şirket 2005 yılından sonra yeniden yapılanma sürecine girmiş ve 8 adet filmin de dağıtımcılığını üstlenmiştir.

6 Şeref Film

Kapıcılar Kralı, Selvi Boylum Al Yazmalım, Düttürü Dünya, Yoksul, Pehlivan ve pek çok unutulmaz filmin restorasyonlu hallerine bu kanal üzerinden ulaşabilirsiniz. 

7 Erler Film Türker İnanoğlu

Türk film yönetmeni, yapımcı ve senarist Türker İnanoğlu tarafından 1960 yılında kurulan Erler Film; kurulduğu günden bu güne kadar toplamda 205 Film, 4264 Bölüm Tv Dizisine imza atmıştır. Usta oyuncu Şener Şen‘in günümüzde sahnede tekrardan canlandırdığı Zengin Mutfağı oyununun filmine de bu kanal üzerinden ulaşabilirsiniz.

8 Uzman Filmcilik

1980 yılında Ferit Turgut ve Kadir Turgut tarafından kurulan Uzman Film; İbrahim Tatlıses, Hülya Avşar, Müjde Ar ve Faruk Peker gibi ünlü oyuncuların filmlerine yapımcılık yapmıştır. Sadece İffet filmi bile yıllarca adından söz ettirmeyi başarmıştır.

9 Yeşilçam Harici: TMC Film

2002 yılında kurulan ve hala aktif bir şekilde yapımcılık yapmaya devam eden TMC Film; Ejder Kapanı, Kaybedenler Kulübü Yolda ve Anlat İstanbul gibi unutulmaz filmlerin de yapımcılığını üstlenmiştir. Anlat İstanbul’un içeriğini daha önce yapmıştık ve izlenmesi gerektiğini ısrarla dile getirmiştik.

10 Gülşah Film

1974 yılında İstanbul’da kurulan Gülşah Film Şirketi; Selim Soydan ve Hülya Koçyiğit tarafından kurulmuştur. Şirket; Keloğlan, Züğürt Ağa, Korkusuz Korkak, Sakar Şakir, Üç Kağııtçı, Sahte Kabadayı, Hanzo, Şabaniye gibi unutulmaz filmlerin de yapımcılığını üstlenmiştir. Kemal Sunal‘ın Şaban ismi ile yer almadığı filmler çoğunluktadır.

11 Türk Filmleri

Saran Holding tarafından kurulan ve Yeşilçam filmlerini izleyiciye aktarmaya özen gösteren Türk Filmleri isimli YouTube kanalı; Kuduz, Muhsin Bey ve Vur Mehmet Vur gibi unutulmaz filmleri de yayınlamaktadır.

12 Atadeniz Film

Yeşilçam filmlerinin yanında unutulmaz oyuncuların da belgesellerini yayınlamaya özen gösteren şirket, 1963-1994 yılları arasında 92 filme imza atmış olan Yılmaz Atadeniz tarafından kurulmuştur.

13 Melek Film

Mirasyediler, Ceza ve Yuvasız Kuşlar gibi unutulmaz filmlerin yapımcılığını üstlenen şirketin kanalını ziyaret edip; itlik, serserilik hakkında derin bilgilere de sahip olabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.